ЦСА

Центр соціальної адаптації та позашкільної освіти дітей з обмеженими фізичними можливостями створений на базі палацу творчості дітей та юнацтва в березні 2000 року. Мета центру – здійснення комплексної психолого-педагогічної реабілітації дитини з обмеженими фізичними можливостями.


Основними завданнями є :

 

1) забезпечення умов для отримання вихованцями якісної позашкільної освіти;

 

2) створення умов для забезпечення розвитку духовних та фізичних можливостей дітей та життєтворчості.

 

 

 

 

 

На сьогоднішній день в центрі займаються 23 дитини з проблемами розумового та фізичного розвитку за такими напрямками:

 

  • образотворче мистецтво;
  • паперова пластика;
  • виготовлення сувенірів.

 

У ЦСА проводяться групові та індивідуальні заняття, які допомагають дітям набути певних навичок, розвинути творчі здібності та дають можливість себе реалізувати. Вихованці також беруть активну участь у виставках та конкурсах. Для вихованців центру та дітей спеціалізованих шкіл проводяться творчі майстерні: «Орігамі», «Виготовлення новорічної листівки», до 8-Березня та інші.


Педагоги ЦСА проводять на базі палацу творчості та в спеціалізованих школах розважально-пізнавальні ігрові програми до Дня Святого Миколая, Дня Святого Валентина, до 8-Березня, Дня Матері і т.д. На заходах діти мають змогу дізнатися багато цікавого, випробувати свої знання, вміння, краще познайомитись один з одним та весело провести час.


З вихованцями центру працює також соціальний педагог та психолог, які ведуть індивідуальні консультації з батьками, проводять анкетування та тестування дітей, вивчають психологічні особливості дітей та ставлення їх до оточуючого світу, вивчають відносини в колективі та ін.


В загальному робота ЦСА направлена на те, щоб адаптувати дітей до соціуму; розвинути їх індивідуальні творчі здібності, розширити знання та вміння з певних напрямків. Навчити дітей бути впевненими та рішучими; не зважаючи на свої проблеми навчитись радіти життю.

04.12.2012 11:12