Психологічна служба

У Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва діє Психологічна служба, основу якої становлять фахівці у сфері практичної психології і соціальної педагогіки. Основною метою діяльності психологічної служби є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя усіх його учасників. Психологічна служба сприяє повноцінному розвитку особистості вихованців, створенню умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку; забезпечує індивідуальний підхід до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення.


Практичний психолог Кунда Ольга Миколаївна спеціаліст вищої категорії.


Практичним психологом були розроблені та впроваджені у практику:

 

  • програма «Малюкова психологія», практичний зошит для роботи з дітьми гуртка «Малюк»;
  • корекційно-розвивальні програми: «Розвиток пізнавальної сфери», «Шлях до активної пошукової діяльності»; «Інтелектуальний калейдоскоп», «Примирення однолітків», «Орієнтація у просторі» (для дітей з проблемами опорно-рухового апарату); «Розвиваймося граючись»;
  • «Освітній тренінг для батьків»;
  • Соціально-педагогічний тренінг для педагогів «Становлення і розвиток особистості і педагога в системі позашкільної освіти», ділові ігри тощо.


Соціальний педагог Шепель Інна Миколаївна має кваліфікацію соціального педагога, практичного психолога у закладах освіти. Основним змістом діяльності соціального педагога є здійснення психолого-педагогічної адаптації дитини з обмеженими можливостями до вимог соціального середовища, а також створення сприятливих соціально-психологічних умов для творчого розвитку особистості на різних вікових етапах, від дошкільного до юнацького віку.


Соціальний педагог працює за такими корекційно-розвивальними програмами:

 

«Світ пальчикових ігор»;

«Розвиваємо увагу»;

«Грайлик»;

«Граючись – розвиваємось»;

«Шлях до себе»;

«Моє професійне самовизначення».

 

 


Методична розробка:

 

- ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ДІТЕЙ
ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ КОНСУЛЬТУЄ

27.11.2012 23:37