Історія палацу

 

Хмельницький Палац піонерів гостинно відкрив свої двері для дітвори у 1937 році. Розташовувався він по вулиці Володимирській будинок № 103 (колишня вулиця Кірова). В перші місяці працювало не багато гуртків: фотогурток, шаховий, столярний, народних інструментів, кімната казок, ігротека.


В 1939 – 1940 р. був створений ансамбль пісні і танцю. Гурткова робота відновилась після війни.

 


У 1946 році за рішенням міської ради Палацу піонерів був переданий одноповерховий будинок по вулиці 25 жовтня, № 46 (тепер вул. Проскурівська).


Будинок з часом було розширено і добудовано 2-й поверх. Тут відкрилися нові лабораторії, клуби; заявили про себе цікаві колективи: драматичний, хоровий, духовий, хореографічний, гурток вишивки, образотворчого мистецтва. Відкрився туристичний відділ. Відділ техніки представляли авіамоделісти, картингісти, радіотехніки та ін. В той час керівниками гуртків працювали знаючі досвідчені педагоги, які любили свою справу. Це М.О.Смушкова, І.С.Теплова, Н.С.Пресайзен, Р.С.Дегтярьова, Й.І.Литвак, З.В.Антрусенко, О.Р.Янківська. А.М.Текутьєва, О.М.Григоренко та ін.

 

Першим директором ще довоєнного періоду був Шпилько М.І. (1937 – 1956 рр.).


У 1958 році за рішенням обласної ради виконавчого комітету Палацу піонерів було присвоєно ім’я піонера – героя Радянського союзу Валі Котика.


Змінювались часи, росло місто, збільшувалась кількість школярів, бажаючих займатись в гуртках і колективах Палацу.


Частими гостями у Палаці були делегації гостей з Болгарії, Анголи, Польщі, сейшельських островів, міста Модесто США та ін.


Незабутніми залишились у пам’яті дітей зустрічі з матір’ю Валі Котика, його братом Віктором, письменниками В.Біляєвим, космонавтами Береговим та Б.Єгоровим, композитором О.Білашом та ін.


Приміщення Палацу стало тісним для всіх бажаючих займатися улюбленою справою. Керівні органи області і міста врахували значний вклад педагогічного колективу Палацу піонерів у справу виховання підростаючого покоління і прийняли рішення про будівництво нового Палацу.


Спільними зусиллями багатьох підприємств міста та області було побудовано і подаровано дітям світлий, просторий Палац.


16 грудня 1989 року колектив Палацу перебрався у нове приміщення по вул. Свободи, будинок 2/1. З відкриттям нового Палацу значно розширилась гурткова та клубна робота, змінились форми методичної та масової роботи. Змінилась назва Палацу піонерів. Він став іменуватись Палацом творчості дітей та юнацтва (1991).


Палац творчості дітей та юнацтва сьогодні це – 2 тисячі дітей віком від 5 до 18 років які займаються у гуртках за різними напрямами; 86 педагогів серед яких заслужений працівник освіти , заслужений працівник культури , 13 відмінників освіти, 15 лауреатів персональних премій Хмельницької міської ради для кращих педагогічних працівників міста.


Адміністрація палацу творчості під керівництвом М.М. Пилипак постійно дбає про створення умов для роботи дитячих колективів, про оновлення матеріально – технічного забезпечення, про покращення навально – виховного процесу.


З кожним роком удосконалюється зміст роботи відділів. В практику роботи входять інноваційні форми: круглі столи, тренінги, нетрадиційні педради, гайд – парки, дискусії та інше.


Проводиться значна робота з батьками та громадськістю. Активно підтримуються зв’язки з міським та обласним управліннями освіти, управлінням культури, товариством «Просвіта» та іншими організаціями.


Вся діяльність педколективу на сучасному етапі спрямована на те, щоб заклад став:

 

  • осередком соціальної адаптації особистості в реальному житті;
  • місцем культурного дозвілля;
  • центром для пошуку, розвитку підтримки юних талантів, обдарувань та ін.
29.11.2012 22:13