Народний художній колектив України прес-клуб «Юний журналіст»

Керівник: Валькова Ольга Володимирівна - керівник гуртка - методист.


2


Гурток «Юний журналіст», а сьогодні вже Народний художній колектив, плідно працює з жовтня 2005 року. Головною метою колективу є виявлення та розвиток здібностей дітей, проявлення їх як особистостей, виховання справжніх громадян України з активною життєвою позицією. Керівник є членом Національної спілки журналістів України. Юні журналісти працюють за програмою, основною метою якої є виховання любові до рідної мови, розвиток мислення та творчих здібностей, художньої майстерності та формування ключових життєвих компетентностей, виховання активної життєвої позиції, допрофесійна підготовка журналістів.
Для реалізації цієї програми укладені угоди з газетою Хмельницької міської ради «Проскурів», діловим тижневиком «Всім», видавничим домом «ОГО» (м. Рівне). Юні журналісти публікують щорічно більше 120 своїх матеріалів на сайтах громадських організацій, фондів. Творчий колектив юних журналістів активно співпрацює з газетою Хмельницької міської ради «Проскурів», громадською організацією «Центр стратегічних ініціатив», Всеукраїнським благодійним Фондом «Серце до серця», ХОДТРК «Поділля - Центр», ТРК «Місто», TV 7+. Діти запрошуються висвітлювати роботу не тільки гуртків палацу творчості, але й, наприклад, факультету інженерної механіки Хмельницького Національного університету, прес-конференції за результатами щорічної акції Всеукраїнського благодійного Фонду «Серце до серця», Відкритого Чемпіонату України з судномодельного спорту, Міжнародного економічного форуму, різноманітних міських та обласних свят тощо. Багато колективів палацу і міста запрошують юнкорів на свої заходи, адже знають, що діти зможуть зробити гідний матеріал.
З 2014 року юнкори співпрацюють з волонтерами ГО «Два крила» армія «SOS» Хмельницький: відправляють на Схід не тільки гостинці, м’які іграшки, листи та теплі речі, але й надають інформаційну підтримку нашим захисникам (альманахи, примірники газети, літературні твори…).
У своєму кабінеті діти створили міні-музей «Слава України», в якому поруч є герої Крут і сучасні українські герої. Музей регулярно поповнюється артефактами, якими діляться з юними журналістами волонтери. Музей відвідують вихованці гуртків палацу творчості та учні шкіл міста, а юнкори і лідери учнівського самоврядування проводять для них цікаві та корисні екскурсії, демонструють власні фільми.
Вихованці прес-клубу беруть активну участь і перемагають у багатьох міських, обласних, міжрегіональних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах, є стипендіатами Хмельницької міської ради. Юнкори активно співпрацюють з Фондом милосердя «Карітас», діляться з вихованцями недільної школи своїм досвідом.
Юні журналісти багато знімають, за власними сценаріями створюють ролики соціальної реклами, відеофільми, відеорепортажі, мультфільми, документальні та освітні фільми. Фільми юнкорів – неодноразові учасники і переможці Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів: «Прес-Весна на Дніпрових схилах», «Кінокімерія», «Золота осінь Славутича», «Я – журналіст», «Осінні барви Буковини». Сьогодні у фільмотеці більше 250 власних фільмів. Випускники клубу «Юний журналіст» або навчаються на факультетах журналістики у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, Львівському національному університеті ім. І. Франка, в національному університеті «Острозька академія», Чернівецькому національному університеті, Кам’янець-Подільському національному університеті, Національному університеті ім. Грінченка, а також Вроцлавському, Люблинському, Торуньскому університетах (Польща) та в університеті ім. Джона Кебота (Рим), або вже успішно працюють за омріяною професією. Випускниця прес-клубу Валерія Касьяр успішно пройшла відбір в Українську Академію Лідерства і отримала неформальну освіту в Київському осередку УАЛ.
Дітям подобається журналістика, вони займаються улюбленою справою, вважаючи її мистецтвом щодня заповнювати порожнечу.

 

1

 

 

 

04.12.2012 10:25