Народний художній колектив ансамбль танцю «Подолянчик»

Керівник ансамблю: Гуреєв Іван Юрійович - Відмінник освіти України, нагороджений грамотою Верховної Ради України, член хореографічної спілки України, «Людина року 2013», лауреат премії ім. Богдана Хмельницького, керівник гуртка-методист.

Педагоги:

- Гуреєва Лариса Леонідівна - Відмінник освіти України;

- П’яних Елеонора Костянтинівна;

- Підлуцька Оксана Віталіївна - Керівник гуртка - методист, член хореографічної спілки України;

- Черняк Зоряна Володимирівна;
- Єван Олег Андрійович -  хореограф-балетмейстер.

Акомпоніатори:

- Потапов Роман Григорович;

- Буднецька Ірина Сергіївна;

- Волощук Микола Леонідович.

Костюмер: Костик Галина Василівна  - Відмінник освіти України.


Ансамбль танцю «Подолянчик» Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва створено восени 1964 року Гурєєвим Юрієм Івановичем. Спершу - гурток в 16 осіб, згодом – велика сім'я, яка налічує близько 300 дітей віком від 6 до 17 років, котрі у вільний від уроків час навчаються запальному Мистецтву танцю. «Лящиками подолящиками» або «подолянчиками» в нашому краї здавна називали веселих. Колектив добре відомий по всій Україні та далеко поза її межами. Беручи участь у різноманітних фестивалях, конкурсах та інших культурно-мистецьких заходах, «Подолянчик» побував на гастролях в багатьох куточках України, Білорусі, Болгарії, Польщі, Югославії, Словенії, Хорватії, Молдови і Прибалтики, виступав на самих престижних сценах, знімаючись в кіно і на телебаченні. З його репертуару вийшло багато збірок різних видавництв України, про досвід роботи ансамблю і Юрія Гурєєва, Заслуженого вчителя України, писало багато спеціальних видань і періодичної преси, а у 1987 році було знято фільм «Подолянчики» студією «Укртелефільм» на замовлення Центрального телебачення.

 

«Подолянчик» є засновником традиційного фестивалю танцю «Зимові візерунки», який проводиться ансамблем з 1987 року щорічно і збирає дітей з усіх куточків України. З 1999 року при ансамблі створена хореографічна школа, якою керує завідуючий відділом відмінник освіти Іван Юрійович Гуреєв.

 

Ансамбль сьогодні – лауреат всеукраїнських, міжнародних фестивалів та конкурсів, Народний художній колектив України.

28.11.2012 00:12