Гурток «Рівний - рівному»

Керівник: Довгань Світлана Володимирівна.

  

З серпня 2000 року Уряд України за підтримки Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй, ЮНЕЙДС (об’єднаної програми ООН з питань ВІЛ / (СНІДу), та при фінансуванні Фонду ООН впроваджує в Україні Програму «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя.


Мета просвітницької роботи «Рівний-рівному» сприяти розумінню дітьми та молоддю переваг здорового способу життя; заохочувати до здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя; стимулювати до самостійного, усвідомленого вибору життєвої позиції; швидко та ефективно поширювати знання про здоров’я, здоровий спосіб життя в середовищі неповнолітніх і залучати підлітків до просвітницької діяльності серед однолітків. Суть освіти «Рівний-рівному» полягає в тому, що головну участь у поширенні знань бере сама молодь, і тому основним завдання Програми є підготовка підлітків інструкторів і залучення їх до просвітницької роботи щодо здорового способу життя.


Тренінг-курс Програми «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» включає такі навчальні модулі: «Спілкуємось та діємо», «Твоє життя - твій вибір», «Прояви турботу та обачливість» та «Знаємо та реалізуємо свої права».


У листопаді 2001 року гурток «Рівний-рівному» розпочав свою роботу у палаці творчості і дітей та юнацтва. Керівник гуртка Довгань Світлана Володимирівна пройшла спеціальну підготовку на регіональному семінарі у 2001 році в м. Тернополі, отримала кваліфікацію педагога-тренера.
У грудні 2002 року була учасником семінару з підготовки тренерів-консультантів Програми у м. Києві. Отримала свідоцтво тренера - консультанта з правом проведення методичної та консультативної роботи по впровадженню Програми. Щорічно підвищує свою кваліфікацію педагога-тренера беручи участь у регіональних семінарах за програмою у різних містах України.


З 2002 року волонтери (лідери гуртка) розпочали свою діяльність у школах. Вони проводять просвітницьку роботу щодо здорового способу життя у неформальному спілкуванні.
У 2003 році члени гуртка «Рівний-рівному» були учасниками І звітної конференції що відбулась у м. Ялті. Гуртківці зустрілися з підлітками-інструкторами з усієї України, мали змогу поділитися своїми успіхами та познайомитися з новим досвідом своїх однодумців.


За 6 років свого існування у гуртку навчалось біля 200 школярів. Чимало підлітків-інструкторів, які визначили чітку власну позицію щодо здорового способу життя проводять просвітницьку роботу з молодшими школярами та серед своїх однолітків.

04.12.2012 11:04